ZADAR - Triatlon očami Aleny Drahošovej

11.05.2019 12:52

 

Dňa 11.5.2019 sa konal stredný triatlon v Zadare.
Na pripomenutie: 1,9 km plávanie, 90 km bicykel, 21,1 km beh.

Môj čas: 5h 44m 25s, prvé miesto v kategóri, 12 miesto v absolútnom poradí.

Minulý rok sa naši "dospeláci" z klubu vybrali na triatlon do Chorvátska, kde sa konal polovičný ironman. Kedže sa im veľmi páčilo, rozhodnutie bolo jasné, aj tento rok sa ide na "dovolenku". Je to dosť ďaleko, preto sme pobudli pár dní navyše, aby sme si more aj trochu užili.

Prostredie bolo nádherné,  rezort luxusný, akurát počasie trochu nevyšlo. Pri príchode pršalo, ale deň pred pretekom sa vyčasilo a stihli sme aj opaľovanie. Teda ak sa to tak dá nazvať, pretože som sa spálila na bruchu a stehnách do červena. Tradične, veď načo sa krémovať. Na druhý deň sa teda na preteku budem asi trochu ťažko súkať do neoprénu a krčiť na bicykli. Ale nejako to ani nevnímam, treba sa sústrediť na to, aby som šťastne prišla do cieľa. Plávanie
mi robí tradične najväčšieho strašiaka. Voda je studená, teda presnejšie ľadová, 15 stupňov. Keď musím, tak musím. Štartujeme iba o 5 minút skorej ako muži
a štafety, takže už po chvíli okolo mňa frčia rýchliky a snažím sa držať tempo a neutopiť. Keď vybieham z vody, teším sa, že už to mám za sebou a ďalej to už nejako dám. Na biku je terén síce len mierne zvlnený, ale aj tak to nikdy nie je výlet. Už na začiatku ma však bolí bedrový kĺb, čo ma veľmi hnevá, lebo nepotrebujem žiadne zdravotné problémy. Snažila som sa nejako to zvláduť, nevnímať, lebo ešte ma predsa čaká beh. V polovici biku ma na otočke povzbudzuje Rado Bobrík. Čo sa tu povaľuje na kraji cesty? Že dostal defekt. Nuž smola, to by ma fakt nahnevalo, taký kus sa sem človek trepe...  dúfam, že ja dojazdím v pohode, bez ujmy. Priebežne mávam Ľubošovi, ktorý išiel štafetu a je samozrejme predo mnou, pretože Simonka Šintalová vyplávala parádne.
Tak si každé kolo mávame a kontrolujeme odstupy. Keď som dobehla do depa, už ma čakal "iba" beh (21km), čo je už pohoda, veď keby čokoľvek, kráčať sa dá. Nebolo to veru až také jednoduché, pretože po tom biku sú nohy tradične drevené, beh je členitý, pri pobreží po kamenných cestičkách, kúsok po štrku.
Snažím sa tu využívať aj občerstvovačky, pijem. V deň preteku počasie vyšlo parádne, žiadny dážď, teplúčko.

Počas behu sa mi podarilo predbehnúť viacero žien, na šťastie ja vedúcu v mojej kategórii, čo som síce nevedela, ale v cieli ma to potešilo. Že prvá v kategóri.... paráda. Pri medzinárodnej účasti som bola veľmi prekvapená, že sa mi podarilo zvíťaziť. Kúsok pred cieľom som predbehla aj bežkyňu z našej druhej štafety, takže som získala ďalší skalp.

Príjemný deň, víťazstvo, pekný večer s kamarátmi, pekný oddych, dovolenka. Teším sa aj na budúci rok.

Viem, vždy píšem o sebe, ale takto to vidím ja. Musím však spomenúť aj ostatných. Individuálne štartovali okrem mňa ešte Dušan Michalec a Rado Bobrík (aj keď už nie je v našom klube, to až tak neriešime,stále je kamarát šport nás spája všetkých).

Dušan Michalec skončil na 35. mieste s časom 5h 38m 20s.

Rado Bobrík dostal v polovici biku defekt, takže pretek nedokončil.

Štafety :

1.      
Plávanie Marián Šintál ml.

Bike Miško Jurčovič

Beh Mário Šintál st.

Celkový čas: 4h 53m 30s siedme
miesto v kategórii mužských štafiet.

1.      
Plávanie Simonka Šintálová

Bike Ľuboš Drahoš

Beh Alena z Čiech, ktorú
sme na poslednú chvíľu našli cez internet

Celkový čas: 5h 46m 05s siedme
miesto v kategórii zmiešaných štafiet.

Ako som spomínala, nebol to len pretek a test našich fyzických schopností ale aj krásna dovolenka. Svojich športových členov podporovali aj ďalší členovia rodiny, ktorý si pekné dni rovnako užvali. Veľmi sme sa nasmiali na našich dievčatách Maci a Ľubke, ktoré sa tiež vybrali trochu zašportovať. Požičali si biky v požičovni a hurá na výlet. Len pri preberaní bikov sa trochu čudovali, načo im pribalili na rám aj termosky. Že by preto, že je ešte stále chladné počasie? Až po chvíli zistli, že je to len baterka na elektrobike,  ktorá im má pomáhať pri bicyklovaní. Tak toto bola hláška dovolenky. Už dlho sme sa všetci tak nenasmiali. Jednoducho šport nie je len drina, ale aj parádna zábava, keď to robíte s príjemnými ľuďmi.