Vianočný akvatlon v Nových Zámkoch - výsledky

25.12.2016 12:53

V štvrtú adventnú nedeľu 18.12.2016 sme sa zúčastnili 3. ročníka Vianočného akvatlonu v Nových Zámkoch, ktorý otvoril novú triatlonovú sezónu 2017.

Plávalo sa na mestskej plávarni a behalo sa v Bernolákovom parku. Disciplíny sa absolvovali po prestávke, bežecká časť sa štartovala tzv. Gundersenovou metódou, čo znamená, že športovci bežeckú časť začínali podľa odplávaného času, ktorý sa zobrazoval na monitore na štartovej čiare. Atmosféra bola veľmi priateľská, priebeh pretekov bol bezproblémový.

Ako sa nám darilo?

V kategórii najmladších - Nádeje B (50m plávanie - 250m beh) nás reprezentoval Riško Gašparovič, ktorý skončil na 5. mieste.

V kategórii M20 na trati 1000m plávanie a 5000m beh nás po prvýkrát reprezentovali Tomáš Kubek, ktorý skončil na 12. mieste s výsledným časom 00:39:16.1

Michal Jurčovič skončil s časom 00:53:46.3 na 21. mieste. Bol to ich vôbec prvý pretek v triatlonovom športe.

V kategorii M40 nás najúspešnejšie reprezentoval Dušan Michalec, ktorý s časom 00:40:19.6 obsadil 9. miesto. Za ním so stratou 1:30 min. na bežeckej časti skončil Radovan Bobrík na 14. mieste s časom 00:41:54.8 a Marián Šintál na 15. mieste s časom 00:42:26.8.

Všetkým športovcom srdečne gratulujeme a želáme veľa úspechov aj ďalšom roku!