Úspechy Pezinských triatlonistov počas letných prázdnin

06.09.2019 16:11

Pezinskí triatlonisti nezaháľali ani cez letné prázdniny a úspešne reprezentovali mesto na rôznych triatlonových podujatiach na Slovensku i v zahraničí. Triatlon je kombinácia plávania, cyklistiky a behu,, akvatlon je kombinácia plávania a behu a duatlon je kombinácia behu a cyklistiky.

5.7. Svätojurský blesk – na cyklistickej časovke zo Svätého Jura na Malý Javorník dlhej 7,2km s prevýšením 390m získali pódiové umiestnenia – 2. miesto Hana Macháčková, 2. miesto Jaroslav Čík, 3. miesto Hana Hrúziková a rovnako na 3. mieste sa umiestila aj Alena Drahošová.

13.7. sa konal extrémny triatlon Oravaman, kde 2. miesto získal Jaroslav Čík a v tento dátum sa konal H-triatlon Skalica, kde 1. miesto v náročnom technickom teréne získala Alena Drahošová vo svojej kategórii a 3. miesto získala v absolútnom poradí medzi ženami. V tento deň nás úspešne reprezentovali naše triatlonové nádeje v USA, keď si spestrili dovolenku v meste Freemont (štát Wisconsin). Triatlon so vzdialenosťami 250m plávanie, 18km cyklistika a 3,2km beh zvládli na výbornú a 1. miesto v kadetkách získala Hana Macháčková a 3. miesto v junioroch získal Matej Macháček.

20.7. sa opäť presadila Alena Drahošová, keď získala 1. miesto na Rajeckom kros triatlone.

21.7. na Akvatlone v Šuranoch získala Ema Koleníková v kategórii nádeje A 3. miesto a v hobby kategórii bol úspešný aj Róbert Vitko, ktorý sa umiestnil rovnako na 3. mieste.

27.7. sa konali Majstrovstvá SR v kros triatlone v Banskom Studenci, kde Jaroslav Čík obsadil 1. miesto a stal sa majstrom SR v kros triatlone pre rok 2019. Tento pretek bol poznačený výdatným dažďom, búrkami a celé preteky sprevádzal hustý dážď. Cykistická trať bola absolútne rozmočená a bahnitá, čo preverilo technickú i psychickú odolnosť pretekárov.

3.8. sa konali Majstrovstvá Európy v kros triatlone XTERRA CZECH v Prachaticiach, kde nás veľmi úspešne reprezentovali Alena Drahošová – 3. miesto  a stala sa 2. vicemajsterkou Európy v krostriatlone. Jaroslav Čík obsadil v silnej konkurencii výborné 7. miesto.  Súťažilo sa na vzdialenostiach 1,5km plávanie, 35km horská cyklistika a na záver 10,5km krosový beh. Tieto preteky boli opäť poznačené daždivým počasím, čo znáročnilo najmä cyklistickú časť.

4.8. sa na Duathlone v Rovinke sa úspešne presadili žiaci – Ema Koleníková 1. miesto, Maxim Mihaľov 2. miesto a 3. miesto získala Anna Tomášová a staršia žiačka Alexandra Vitková.

10.8. opäť bodovali Pezinskí triatlonisti na Staroturanskom Triatlone, vo veteránskych kategóriách získali 2. miesto Jaroslav DejDana Tamás, v junioroch obsadil Matej Macháček 3. miesto. 

18.8. na Žilinskom triatlone bol úspešný Matej Macháček, keď sa v kategórii juniori umiestnil na 1. mieste, v kategórii mladší žiaci získal Jakub Miklenčič 3. miesto a v kategórii superšprint sa na 3. mieste umiestnil Viktor Matys.

29.8. na Akvatlone v Piešťanoch sa prvýkrát na stupeň víťazov postavil Alexander Kostoláni, ktorý sa v kategórii nádeje A umiestnil na 3. mieste, rovnako na 3. mieste, ale v kategórii mladší žiaci sa umiestnil Jakub Miklenčič a v kategórii juniori bol na 3. mieste aj Matej Macháček. Podarilo sa nám poskladať aj štafetu, ktorá sa umiestnila na 1. mieste v zložení Kristína OkasováMichal Jurčovič.

31.8. sme letné prázdniny ukončili v Novej Bani na triatlone TriTAJCHlon. V kategórii juniori sa Matej Macháček umiestnil na 2. mieste, medzi mladšími žiakmi sa opäť na 3. mieste umiestnil Jakub Miklenčič a rovnako 3. miesto získala Ema Koleníková v kategórii nádeje A.

Športový triatlonový klub Pezinok sa v priebežnom poradí nachádza v Slovenskom pohári v triatlone na 4. mieste (zo 43 klubov) a žiaci sa v Slovenskom pohári nachádzajú na perfektnom 3. mieste (z 26 klubov).