Úspechy našich členov v Župnom pohári 2018

06.08.2018 08:31

Tradičný Stupavský mtb maratón Škoda Stupava Trophy MTB&Run bol aj tento rok finálovým kolom seriálu pestrého mixu cyklistických pretekov zastrešovaných Bratislavským samosprávnym krajom s názvom Župný pohár. Vo viacerých kolách nechýbalo naše zastúpenie aj s pódiovými umiestneniami a dvaja naši členovia sa dokázali úspešne presadiť aj v celkovom hodnotení so ziskom pohára.

Kompletné výsledky po finálovom 6. kole

Hana Macháčková v kategórii Kadetky 15-16rokov - 7. miesto

Matej Macháček v kategórii Juniori 17-18 rokov - 2. miesto

Jaroslav Čík v kategórii Muži 40-49 rokov - 2. miesto

Našim športovcom srdečne gratulujeme!

Zopár slov od Jara:

Prvé župné body som si pripísal hneď v úvode roka po absolvovaní zimnej edície Stupavského MTB maratónu, kde som na 25 km dlhej zasneženej trati v obsadil neobľúbenú zemiakovú pozíciu v kategórii so stratou minútu a pol na víťaza. Na rovnakom 4. mieste som skončil aj v nedeľnom 10 km krosovom behu, čo ale nakoniec stačilo na prvé pódiové umiestnenie v sezóne za kombináciu, kde som skončil na 3. mieste medzi mužmi bez rozdielu veku.

Druhou zastávkou bol koncom apríla ŠKODA Svätojurský MTB maratón, kde som na najdlhšej 70 km trati s prevýšením 2000 m vybojoval smolné, ale pri mimoriadne silnej konkurencii nakoniec pre mňa výborné 4. miesto.

Tretím kolom bol pre zmenu kratší, ale o to technickejší májový xc pretek KAKTUSBIKE Karloveský kros, kde sa mi podarilo po smole súpera zvíťaziť, ktorý ešte na začiatku záverečného tretieho 3,7 km dlhého okruhu išiel na prvej pozícii, ale pre defekt nakoniec nedokončil. To mi prinieslo prvé miesto v kategórii a posun na priebežnú prvú priečku v pohári.

Ďalšími bodmi boli časovky do kopca, obe s cieľom na Malom Javorníku. Ako prvá sa začiatkom júna konala MTB časovka KAKTUSBIKE Malokarpatský drapák s dĺžkou 6,2km a prevýšením 490m so štartom pri Pustom kostolíku vo Svätom Juri. Na náročnej trati sa mi zadarilo, keď sa mi podarilo vyhrať vo svojej kategórii a na celkového víťaza a teda na absolútne najlepší čas mi chýbalo iba pol sekundy. Keďže mi kopce sedia, mesiac na to som si nenechal ujsť ani cestnú verziu KAKTUSBIKE Svätojurský blesk so štartom na parkovisku na Neštichu. Na 7,2km dlhej trati s s prevýšením 390m sa mi podarilo opäť zvíťaziť (v kategórii Masters B 40-49 rokov, celkovo 5.) a pripísať si ďalšie dôležité body do celkového hodnotenia.

Poslednou zastávkou, kde je možnosť získať pri absolvovaní najdlhšej 105 km trate v porovnaní s ostanými pretekmi seriálu najväčšiu a teda väčšinou rozhodujúcu porciu bodov (max 1600b.), bola Stupava, kde sa konala letná verzia MTB maratónu ŠKODA Stupava Trophy. Tú som sa ale kvoli križovaniu termínov, kedy sa súbežne konali aj majstrovstvá Slovenska v kros triatlone v Banskom Studenci, nakoniec rozhodol obetovať a napriek slušnému bodovému náskoku sa takmer naisto rozlúčiť s prvým miestom v pohári. Teoreticky som mohol odísť aj s prázdnymi rukami, no kto nič neriskuje, nič nezíska. Nakoniec to všetko dopadlo nad moje očakávania, takže z môjho pohľadu konečné 2. miesto v Župnom pohári 2018 beriem ako úspech, keďže som k nemu pridal aj 2. miesto na majstrákoch v kros triatlone a titul vicemajstra medzi veteránmi. Dva sú predsa viac ako jeden :)