Triatlon pre všetkých 2016

25.09.2016 21:02

V sobotu 24. septembra 2016 sa prišli športovci rozlúčiť s triatlonovou sezónou do Rusoviec, kde sa konal posledný triatlon v roku 2016 - Triatlon pre všetkých.

Kategórie boli naozaj pre všetkých - od detského triatlonu, cez štafety, inline triatlon, bike verziu triatlonu, až po šprint triatlon a olympijský triatlon.

ŠTK Pezinok malo zastúpenie vo viacerých kategóriach a blahoželáme všetkým štartujúcim za ich osobné zlepšovanie a umiestnenia.

KATEGÓRIA STARŠIE ŽIAČKY

Ema Podhorná (2002) sa umiestnila na 2.mieste s časom 0:46:56.1 na vzdialenostiach plávanie 0.4 km - bike 13.6km- beh 3.2km s priebžnými časmi

KATEGÓRIA AGž 40-44

Alena Drahošová (1972) sa umiestnila na 2. mieste v objeme olympijského triatlonu s časom 02:39:47.2 (plávanie 00:33:51.0 - bike 01:15:49.4 - beh 00:50:06.8)

KATEGÓRIA AGž 30-39

Silvia Burt sa umiestnila na 5. mieste v objeme šprint triatlonu s časom 01:27:02.6

KATEGÓRIA AGm 40-44

Rado Bobrík (1972) sa umiestnil na 3. mieste v objeme olympijského triatlonu s výsledným časom 02:24:27.4 (plávanie 00:28:13.0, bike 01:09:19.6 a beh 00:46:54.7)
Dušan Michalec (1974) sa umiestnil na 7. mieste  s časom 2:27:57.2 na olympijskom triatlone.

Marián Podhorný (1975) sa umiestnil v objeme šprint triatlonu na 7. mieste s časom 01:12:23.4

Paul Burt sa umiestnil na 19. mieste s časom 01:26:25.9

KATEGÓRIA AGm 50-54
Milan Leskovský (1965) sa umiestnil v objeme šprint triatlonu na 4. mieste s výsledným časom 01:14:23.9

ešte krátky report od Alenky

24.9.2016- triatlon pre všetkých - Bratislava, Rusovce

Triatlon pre všetkých bol už posledným, finálovým pretekom v tejto sezóne. Z nostalgie a z pocitu akejsi nutnosti predsa dať ten posledný, som sa rozhodla zúčastniť. Vyhlásené boli všetky kategórie, dve dlžky. Keď je už ten záver, predsa sa treba rozlúčiť dôstojne, pôjdem teda olympijsky, čiže objemy sú 1500m plávanie, 40km bicykel, 10km beh.

Ráno vstávame po šiestej, aby sme o siedmej ráno mohli odísť z domu, štart je o deviatej. Vyhovuje mi táto hodina, lebo to mám skorej za sebou, nemusím sa dlho stresovať, nemusím rozmýšlať, ako celý deň rozložiť stravu,...

Lákadlom tohto poslendého preteku ale bol šprint triatlon, kde sa zúčastnil aj Richard Varga a ďalšia elita. Tí ale štartovali až popoludní, podľa plánu 16.15 hod, v reále to bolo o 17.30. Posun nastal takmer vo všetkých štartoch, nakoľko bolo veľmi veľa rôznych dĺžok, kategórií, inline, štafety, bike.... veľmi dlhý deň.

Ráno sme teda prišli tradične radšej s predstihom, aby sme všetko stihli bez stresu. Počasie bolo fajn, hoci nie práve na plávanie v jazere, teplomer ukazoval asi 9 stupňov. Nevadí, sú povolené neoprény, takže do tej vody pôjdem. Náš štart bol prvý, teda ešte aj podľa časového plánu. Akonáhle zaznie výstrel, idem, nepozerám napravo, naľavo. Na plávaní som sa tentoraz snažila plávať kraula, veď je to posledný pretek, trénujem kraula s trénerkou, tak už by som mala. V neopréne sa navyše lepšie pláva kraul, tak si nahodím svoje tempo, snažím sa makať, ruky predsa potrebujem iba na plávaní, tak ich môžem unaviť. Z vody vybieham ešte primerane, nie som ani veľmi unavená, ani posledná. V depe sa trochu popasujem s neoprénom a bedničkou, ktorá sa mi prevrátila, ale hneď to upratujem a vybieham na bicykel. Ide sa na 6 kôl, takže diváci majú trochu menej nudy a môžu sledovať, ako sa celý pretek vyvíja. Pri prvom a druhom kole sa snažím držať v skupinke v háku, som ale neskúsený jazdec na cestnom bicykli, takže ma to stojí veľmi veľa síl. Dobiehanie a striedanie nie je pre mňa oddych, ale drina. Už v treťom kole sa mi trochu točí hlava. Postupne sa snažím držať v iných skupinkách, ale vždy je to len chvíľu, kým mi odletia. Nevadí, ja to dám. Vždy som hovorila, že na bicykli si trochu oddýchnem, ale to teraz neplatilo. Na bicykli som sa poriadne vytrápila. Keď ma prefrčala veľku skupina, kde bola aj Andrejka Walterová, to bolo rozhodujúce. Nedokázala som sa ich zachytiť. Andrejka išla ako blesk, vie udržať háky, čo jej pomohlo zajaziť famózny bike. Nielen že dobehla stratu z plavania, ale mi ešte naložila ďalších 6 minút. Toto už na behu nemám šancu.

V depe sa snažím nemotať a vybieham do posledneho úseku. Tentoraz ma beh veľmi netrápil, lebo nebolo veľmi teplo. Zvolila som svoje tempo, lebo na 10 km sa veru šprintovať nedá. Na Andrejku už nebudem mať, za mnou ďaleko nikto, tak je to celkom kľud. Cieľový koberec je nadohľad, beh po ňom je za odmenu. Svoj posledný triatlon v tejto sezóne som skončila so cťou, druhé miesto je výborné.

Musím tiež podotknúť, že moje ďalšie súperky z Levíc sa dali na šprint triatlon, takže som sa naháňala iba s Andrejkou. Janku a Mirku z Levíc som už len popoludní povzbudzovala. Nechcem zabudnúť ani na ostatné ženy v mojej kategórii, ale s nimi sa až tak nepoznám, takže som ich počas preteku  nevedela sledovať. Na šťastie boli za mnou.

Hoci som nevyhrala, tentoraz bola Andrejka lepšia, predsa som si na tejto trati urobila "osobák", čas 2h 39 min. a 47sek. je môj najlepší.

Gratulujem aj našim ďalším ďalším chalanom- Rado Bobrík skončil na bedni! Dušky Michalec si zlepšil svoj čas, Leskymu sa tiež darilo.

Smutné je, že sa nevyhodnocovali víťazi zo všetkých kategórii, len prví traja muži a ženy v celkovom poradí. Trochu ignorantský záver a finále. Predstavovala som si trochu slávnostný nádych, práve to ocenenie všetkých, ktorí sa triatlonu venujú z lásky, vo svojom voľnom čase po práci aj pred ňou. Pre tých, ktorí vstávajú ráno, aby si išli zabehať, zaplávať a potom bežia do práce, ktorí trávia víkendy s rodinou či bez nej na pretekoch.... Škoda, organizácia bola super, oceňujem veľkú snahu. Len tá korunka tomu akosi chýbala. Je úžasné sledovať profíkov a vidieť Riša Vargu ako pláva, beží... ale skúsme toto lákadlo využiť a propagovať šport aj pre bežných ľudí. Z posledného triatlonu teda odchádza rozčarovaná, trochu sklamaná a unavená z dlhého dňa.