Tatranská šelma Ultra

21.08.2019 15:49

V sobotu 17. augusta sme okrem bohato obsadeného Žilinského triatlonu našimi členmi mali zastúpenie aj na unikátnych pretekoch v horskom behu Tatranská šelma UltraNáš veterán Jaroslav Čík svoje prvé ultra úspešne dokončil na zemiakovom 4-tom mieste vo svojej kategórii s časom 6h58min.

 

50 km dlhá trať s prevýšením 3000 metrov, ktorej povrch tvorí vyše 70% drsná tatranská žula, traverzuje všetky doliny a prechádza krížom cez celé Vysoké a Belianske Tatry. V najvyšších miestach dosahuje výšku cez 2000 m.n.m. Ide o jediné preteky tohto druhu vo Vysokých Tatrách a vďaka svojej náročnosti patria k tým najťažším na Slovensku.

 

 

„Na štartovú listinu Šelmy Ultra som sa neplánovane dostal asi štyri dni pred pretekmi, keď sa uvoľnilo jedno miesto. Rozhodol som ich poňať ako dobrodružstvo a otestovať ako si s touto porciou vzdialenosti, prevýšenia a náročného terénu poradí moje telo bez špecifickej prípravy. Keďže nie som ultra bežec a nikdy som neodbehol ani maratón (42 km), konečný výsledok ma milo prekvapil. Mojim prvým cieľom bolo vôbec dokončiť, cieľ číslo dva bol sa zmestiť pod 7 hod, takže oba cieľe sa mi úspešne podarilo dosiahnuť. Rozbehnuté som to mal však lepšie, na cca 37 km som sa priebežne pohyboval na druhom mieste v kategórii a vďaka totálne odpáleným kolenám som už záverečný, ale najťažší zbeh zo Širokého sedla do Monkovej doliny musel absolvovať skôr turisticky a nezostalo mi nič iné ako sa zmieriť s obiehajúcimi pretekármi a stratou pozícií. Ale aj o tom je ultra, rozhoduje sa až v cieli. Priznám sa, že to bolo to najťažšie, čo som dosiaľ absolvoval a dúfam, že som na Šelme nebol naposledy.“

 

 

Výsledky:

https://tatranskaselma.com/_files/200001069-06236071a2/vysledky%20TSU2019-9.xlsx

 

Foto: www.tatranskaselma.com