T.A.T. Turčiansky amatérsky triatlon 2017

02.07.2017 21:20

V nedeľu 2. júla sa konal 15. ročník Turčianskeho amatérskeho triatlonu v Ďanovej.

Pretekalo sa na trati olympijského triatlonu, čo znamená, že pretekári plávali 1,5km, na cyklistike mali trať dlhú 40km a jazdilo sa bezhákovo a nakoniec beh - 10km.

Úspešne nás reprezentovali:

AGm50-54

2. miesto Milan Lesky Leskovský - 2:36:59.7

AGm45-49

6. miesto Rado Bobrík - 2:26:45.4

AGm40-44

7. miesto Dušan Michalec - 2:31:47.9

Medzi ženami sme mali zastúpenie iba jedno - Pavlínka Valentová získala 6. miesto na prvýkrat zdolanej trati OH triatlonu - 2:58:59.7
REPORT od Pavlinky:

Nikdy nehovor nikdy, alebo nič nie je nemožné :)

Hm..ďalší víkend, ďalší triatlon, Alenka je v Dolomitoch a tak ostane písanie reportu na mne, do čoho sa však ochotne púšťam, lebo som plná dojmov. Keď som na začiatku marca začala trénovať s našim klubom, naozaj som netušila na čo všetko sa odhodlám. Cieľom bol senecký šprint triatlon - zúčastniť sa a prežiť, ale ono je tá drina asi návyková :D a tak som sa začala pohrávať s myšlienkou, že snáď v auguste by som mohla dať aj ten veľký. Potom sa mi v hlave zjavilo logo T.A.T, ktoré som v 12rokoch obdivovala spolužiačke na tričku - ostalo mi v mysli, ako symbol veľkej výzvy a zároveň niečoho, čo ja určite nikdy nedokážem. Zo zvedavosti som sa pozrela do kalendára podujatí a zistila som, že je už v júli - trochu škrt cez výpočty, ale nevadí - prihlásim sa, zaplatím a budem mať motiváciu makať ;)

A tak prechádzali dni a týždne, až prišiel môj veľký Deň. Nervozita v žalúdku už 3 dni dopredu a dookola tie iste myšlienky "dám to? Zvládnem to? Musím, veď 1500 odplávam, 40 odbicyklujem a potom sa 10 (ktoré som mimochodom v živote bežala len raz -tréningovo pred 3 rokmi za hodinu a štvrť)  nejako doplazím" keď sa ako tak upokojím prídu na rad kalkulácie koľko mi to bude asi celé trvať - posledná v mojej kategórií mala minulý rok 2h50 - nech rátam,ako rátam,nemám šancu.."odplávam pri najlepšom za 30 minút, bicykel v tých vlnkách tak 1h30 a 10 km neodbehnem za hodinu ani v najlepšom sne." triezvou úvahou sa teda zmierujem s časom okolo 3h15-3h20 a vravím si, že osobným víťazstvom bude už to, že dôjdem.

Na štart ma vyprevádza celá rodina - Stanko,rodičia aj brat Michal so psom.

Skáčem do vody - jedna z mála nemám neoprén - zo začiatku je dosť ľadová. Trochu sa rozplávame a potom čakáme na štart. Odpískajú a vyrazím. Nepozerám vpravo-vľavo len občas pred seba a plávam si svoje tempo. Voda sa po chvíli stáva príjemnou. Plávame tri okruhy, je to dosť, v druhom ma obiehajú najrýchlejší, ktorí už idú tretí. Nevadí v závere ešte predbehnem asi troch plavcov a vyliezam z vody. Svoj 30 minútový limit nestiham - 33minút. Utekám do depa, beriem bicykel a fičím 3 okruhy zvlneným terénom. Idem ako viem, niekto predbehne mňa, niekoho zas ja - aj jednu dievčinu z mojej kategórie. Snažím sa na bicykli dobehnúť svoju osobnú stratu a tak dávam okruh za 28-29 minút. Výpočty bohuzial zas nesedia, do depa prichadzam po 2h a asi 1 minúte (od štartu). Kašlem na svoje čísla a idem bežať 4kolá po 2,5km. Hovorím si, že ak prejdem prvé kolo do 20minút, bude dobre. Dávam ho za 14 dačo - neverím, ale snažím sa to teda udržať. Cestou zdravím našich - Rada, Leskyho, Duškyho aj Dalibora Rišku. Beží sa mi dobre, síce ma v poslednom kole predbehla posledná žena z mojej kategórie, ale nevadí. Dobieham do cieľa s časom okolo 56minút. Skoro všetci sú už dávno tam, ale ja sa cítim ako víťaz. Po mne prichádza ešte asi 6 pretekárov, nie som teda celkom posledná ;) v cieli si dávam cestoviny a fotím sa na najvyššej bedni - na kolegyne z kategórie síce nemám, aby som si ju vybojovala naozaj, ale nad sebou som vyhrala s celkovým časom 2h58m59s :)

Lesky si vybojoval 2.miesto, Radko bol 6. a Dušky 7. Všetkým úprimne gratulujem :)