Štiavnický kros triatlon 2018 – M SR

30.07.2018 13:18

Poslednú júlovú sobotu sa neďaleko Banskej Štiavnice v Banskom Studenci konal ďalší ročník Štiavnického kros triatlonu (1 km - 25 km - 8 km), na ktorom sa tento rok zároveň udeľovali majstrovské tituly Slovenska v kros triatlone.

 

Centrum pretekov bolo situované v prekrásnom prostredí pri Veľkom Kolpašskom tajchu, kde sa plávali dva okruhy v celkovej dĺžke 1 km. Pestrá a rýchla biková trasa s dvomi 12,5 km dlhými okruhmi viedla zvlneným terénom v okolí Banského Studenca a na záver bola pre pretekárov nachystaná pomerne výživná bežecká trať s rovnako dvomi, 4 km dlhými okruhmi.

 

A keďže sa jednalo o Majstrovstvá Slovenska, konkurencia bola poriadne nabitá. Na štartovej listine nechýbali zvučné mená z reprezentácie ako Tomáš Kubek, Tomáš Jurkovič, Matúš Verbovský, Kristína Néč Lapinová či Mester Bálint z Maďarska alebo Filip Šebo. 

 

Farby nášho klubu tu hájili naši veteráni Alenka Drahošová a Jaroslav Čík, ktorým sa podarilo vo svojich kategóriách dokončiť na výbornom 2. mieste a zároveň obom vybojovať tituly vicemajsterky a vicemajstra Slovenska v kros triatlone pre rok 2018.

 

Alenka Drahošová: 2. miesto s časom 02:35:42.4

Jaroslav Čík: 2. miesto s časom 02:02:47.0

Kompletné výsledky

 

Obom srdečne blahoželáme!