V dňoch 1.-2.7.2017 sa uskutočnil prvý ročník Slovakia Swimming Masters Cup 2017, a to v priestoroch
X-bionic sphere v Šamoríne, v otvorenom 50m bazéne.  ŠTK PK reprezentovala Lucia Mokrá, ktorá
pretekala v 4 disciplínach a vo všetkých 4 získala medailové umiestnenia.

50m MOTÝLIK - 38,70 - 3. miesto

200m PP - 3:18,37 - 1. miesto

50m ZNAK - 40,47 - 1. miesto

Report od Lucie:

Na Slovensku išlo o prvé preteky v otvorenom vonkajšom bazéne, ale zároveň posledné pred augustovými
majstrovstvami sveta masters v Budapešti. Preteky začali veľkolepo, v retro štýle, 50tkou plávanou starým, klasickým spôsobom voľného spôsobu.
Preteky mali medzinárodnú účasť, od Čiech, Maďarska, Rakúska až po domácich.
Organizácia bola perfektná, samotní organizátori boli kedysi plavcami a spojenie s úžasným prostredím x-bionic pridávali na atmosfére pretekov. V sobotu som sa postavila na štart svojich obľúbených disciplín - 100Z a 50M. Pri 100Z, ktorý som neplávala takmer 18 rokov, som si vytvorila celkom pekné osobné maximum. 50M bol
náročnejší, lebo keďže v ostatnom období som plávala najmä dlhšie trate a na otvorenej vode (triatlon v Senci, Karpatský triatlon ako aj príprava na ďalší), napriek tomu to bolo len dve sekundy za osobným rekordom.

Nedeľňajšia časť začala s pomerne nepríjemným počasím. Na rozdiel od soboty, kedy svietilo slniečko a "prázdniny" začali krásnym letným dňom, v nedeľu bolo celý čas pod mrakom, silný vietor a sem-tam aj kvapky dažďa. Ani to ma neodradilo od postavenia sa na štart v plnom nasadení. 200m PP som plávala prvýkrát od stredoškolských čias, far far away, ale konečný časový výsledok bol celkom fajn. Na ostatnej trati hneď po polohovke som síce dala do preteku maximum, ale vietor urobil svoje. Podchvíľou som bola "zaviata" pod
dráhu a tak konečný čas 50Z tomu síce zodpovedá (3 sekundy za osobným rekordom), ale umiestnenie potešilo. A na koniec dňa prišla ešte krajšia správa ako tri prvé miesta a jedno tretie miesto. Akceptácia na augustové majstrovstvá sveta v Budapešti, na dva preteky - 50M a 50Z.
A tak letné dni hneď po Oravamane (15.7.) budú plné prípravy na krátke šprinty.

Srdečne blahoželáme a držíme palce v Maďarsku!