PRESSBURG TRIATLON

11.06.2017 21:34


V sobotu 10.júna 2017 sa konal 2. ročník PRESSBURG TRIATLON v olympijských (1,5 km plávanie, 40 km cyklistika a 10 km beh) a šprint objemoch (750 m plávanie, 20 km cyklistika a 5 km beh), pretekalo sa v Petržalke na Draždiaku.

Našim členom sa darilo perfektne v olympijskom triatlone - najväčšie úspechy medzi ženami dosiahla Alenka Drahošová a medzi mužmi Lesky.


Alenka Drahošová získala 1. miesto v kategórii AGž40-49 s časom 2:20:40.8

                                             3. miesto v absolútnom poradí medzi ženami


Milan "Lesky" Leskovský získal 1. miesto v kategórii AGm 50-54 s časom 2:10:51.3 na trati olympijského triatlonu.

Za Leskyho prebral cenu Ľuboš Drahoš, nakoľko Lesky hneď z triatlonu utekal moderovať bežecké preteky Štefanik trail 140 :)


Na olymisjkých tratiach pretekali ešte Dušan Michalec a Rado Bobrík.

V kategórii AGm40-44 sa Dušan Michalec umiestnil na 8. mieste s časom 2:10:55.6, výrazne zlepšil svoj výkon na týchto vzdialenostiach.

V kategórii AGm45-49 sa Rado Bobrík umiestnil na výbornom 6. mieste s časom 2:13:04.6


Na objemoch šprint triatlonu sme mali nasledovné umiestnenia:

AGm 30-34 Michal Jurčovič 28. miesto s časom 1:40:06.2, tento čas bol ovplyvnený defektom 5 km od depa

AGm 45-49 Eduard Randl 7. miesto s časom 1:24:35.7.

Medzi ženami svoj druhý triatlon úspešne zvládla Pavlína Valentová, ktorá sa ummiestnila na 7. mieste s časom  1:24:24.7.


VŠETKÝM SRDEČNE BLAHOŽELÁME K VÝKONOM !!!


report od Alenky:

Prišiel ďalší víkend, že by ďalší pretek? Čo iné by sme si cez víkend začali? Pressburg triatlon bol pre mňa tak trochu významný a nostalgický. Presne tento bol minulý rok môj prvý triatlon v živote. To som si povedala, že  si len jeden idem skúsiť, hlavne aby som nebola posledná. Nebola som. (vyhrala som ho). Tento rok som už išla ako "profíčka", v klubovom drese s menom, s veľkou podporou fanúšikov,  už ako "známa osoba".  Deň nezačínal práve najlepšie, ráno pohľad z okna hovorí, že asi na trati odletím aj s bicyklom. Ale neísť ma nenapadlo vôbec, veď vždy si hovorím, že všetci budú mať rovnaké podmienky. Zbalím sa, hodím jednu kávu, inak nič a vyrazíme. Som rada na mieste v predstihu, nech nestresujem. Postupne sa počasie trochu polepšilo, teda ak je poprchanie lepšie. Nevadí, aspoň budú neoprény povolené, tak sa mi bude lepšie plávať. Tento rok som sa totiž prihlásila na  olympijsku dĺžku, teda 1500m plávanie, 40km bicykel a 10km beh.  Akosi ma už minuloročné stresy až tak neprenasledujú, tento rok som trochu "skúsenejšia" (ha ha). Netvrdím, že to zvládam úplne v pohode, ale akosi už viem, čo ma čaká. Taktika je vždy rovnaká - plávať čo najefektívnejšie - neutopiť sa, pri biku sa snažiť udržať v háku a beh už len naťahovať nohy a vydržať. Tento rok som  ale zlepšila plávanie, aj beh sa zrýchlil vďaka úsekom, ktoré som začala trénovať.  Pri plávaní aj trochu pršalo - teda myslim si, keďže pri výbehu z vody je všetko mokré, aj cesty, takže sa pri obrátkach šmýka a hneď pri druhej sa mi trochu pošmyklo koleso. Neviem vôbec ako som vyplávala, nestíham sa obzerať, lebo keď odštartujú, ja idem a nepoznám brata.  Na bicykli sa mi podarilo chytiť asi piatich chlapov, s ktorými som sa trochu potiahla. Super, lebo väčšinou si to odmakám sama a tu veľa strácam. Teraz to nebolo až také zlé, ale sledujem Andrejku Walterovú, ako sa vezie vo veľkej skupine a nebezpečne sa približujú. Trať má 6 kôl, takže  všetko sa dá sledovať. Teda ak stíhame. Na šťastie ma  nedobehli, tak do behu idem s nasadením, že už si moje umiestnenie nedám zobrať. Vybehnem vždy ako strela, ale na moje prekvapenie sa mi beží celkom dobre, akosi ľahko. Väčšina kola je po teréne, čo mi vyhovuje, ja milujem krosy a behy v lese. Opäť 4 kolá, takže vidíme rozostupy. Asi
 ri zákruty pred cieľom počujem moderátora, ako hlási, že čakáme tretiu ženu. Celkovo! Že by ja? A naozaj, celkovo tretie miesto, prvá v kategórii. Nechcem sa ale veľmi chváliť, nebolo nás až tak veľa. Je ale fakt, že na šprinte ich bolo dosť, ale aj to svedčí o náročnosti, lebo na dlhšiu trasu
si netrúfali. Takže sa zasa prichválim, asi by to nie každá zvládla.  Tieto moje postrehy píšem vždy za seba, lebo nikomu sa nechce - však chlapci. Ale spomeniem aj ďalších - Lesky, Dušky, Rado, pekne ráno makali a všetci boli jednoznačne predo mnou. Takže super, chalani. Na šprinte sa objavili aj ďalšie naše hviezdy - Pavlínka, jej druhý triatlon v živote, super výkon, ešte kopec pretekárov nechala za sebou. (dovolila mi o nej písať), Edko a Miško - klobúk dolu, poctivo bojujú s plávaním, ale aj tak sa nevzdávajú. Miško mal smolu, dostal defekt, tak si odbehol cca 5-6km v tretrách, potom ešte 5km beh. A to ešte v ten deň dobiehlal do cieľa v štafete Štefánik trail. Vyslúžil si uznanie ako najväčší bojovník.  Takže toľko naša ďalšia sobota - mimochodom príjemná, nakoniec sa aj počasie prestalo hnevať a pripravilo nám pekný slnečný deň. Večer sme spolu zakončili vo vínnej uličke pri keramických trhoch, kde sme vydegustovali nejaké to vínečko. A čo ďalší víkend? No predsa zasa triatlon - tentoraz Karpatský. Ale o tom až na budúce.