Martinský mestský duatlon

14.05.2017 20:36

V sobotu 13. mája sa v Martine uskutočnil už 11. ročník Martinského mestského duatlonu.

Naši pretekári súťažili na tratiach šprint duatlonu, čo znamená, že behali najprv 5km, následne absolvovali cyklistickú trať 20 km, po ktorej nasledoval ešte beh 2,5km.

Veteráni2:

Milan "Lesky" Leskovský - 3. miesto (1:04:37)

Muži:

Michal Jurčovič - 18. miesto (1:07:52)

Ženy:

Pavlína Valentová - 7. miesto (1:26:50)

Nižšie prikladáme zopár foto a report od Alenky Drahošovej.

Report od Alenky:

13.5. 2017 sa konal v Martine mestský duatlon. Môj  pôvodný plán to veru nebol, veď je to ďaleko.... Ale ako vždy, ja si myslím jedno, môj manžel druhé. Myšlienka zúčastniť sa vznikla minulý týždeň, keď sme boli na duatlone v Priepasnom (kde som bola mimochodom druhá, boli to majstrovstvá Slovenska). Tak sa tam
bavíme s ďalšími pretekármi a volali nás do Martina. Keďže by to boli ďalšie bodíky do pohára a klubu, tak ideme. Deň začínal pekne, malo síce pršať, ale predpovede boli zmiešané, tak snáď to dobre dopadne. Na diaľnici pred Piešťanmi nás chytila veru poriadna prietrž mračien, ale v diaľke sa trochu svietilo, tak nádej
na dobré počasie stále žila. Spolu so mnou som nahovorila aj moju kolegynku Pavlínku Valentovú, ktorá so mnou chodí aj na plavecké tréningy, je novou členkou nášho klubu, tak si išla vyskúšať prvý duatlon, ako skúšku pred budúcotýždňovým Seneckým triatlonom. Do Martina sme dorazili v predstihu, pretože Pavlínka je Martinčanka, tak sme sa zoznámili s jej rodičmi, dali kávičku, užívali pekný deň. Pomaly sme sa rozjazdievali, pri tom ešte navštívili galantériu, kde majú obrovský výber vlny (okrem športu nás spája aj ďalší koníček -
háčkovanie), skrátka pohodička. O 12.00 sa spustil poriadny lejak, vtedy sme veľmi ľutovali deti, ktoré mali práve štartovať. Náš štart bol o 13.00, tak sme tŕpli, či sa pekne vyprší a vykukne slnko. Našťastie, počasie sa umúdrilo.  Odštartovali sme tradične, ako strely. Snažím sa vytvoriť dostatočný náskok, lebo mám jednu výbornú súperku - Martinku Jesenskú z Martina. V prvom behu som sa držala pred ňou, ale už po štarte na bicykli ma veru rýchlo dobehla. Pokúšala som sa jej skupinky udržať, ale pri zákrutách, kde som musela pribrzdiť, lebo som sa bála mokrej cesty, mi už odskočili. V druhom kole ma dobehol Rado, ktorý sa rozhodol obetovať svoje umiestnenie a pomohol  mi na biku, aby sme ich čo najviac dobehli a mala som tak šancu na lepšie umiestnenie. Po poslednom kole sme akosi prebehli odbočku do depa, nadbehli si a tým som čosi stratila. Hneď ako som sa otočila a prezula v depe, už som vedela, že na 2,5 km ten náskok nemám šancu stiahnuť. Tak som si bežala so cťou svoje tempo a udržala druhé miesto. Samozrejme, to veľmi potešilo tiež. Martina bola jednoducho lepšia.  Ďakujem Radovi, ktorý sa zachoval ako tímový hráč a chcel mi pomôcť vyhrať, ale myslím si, že by som na výhru asi nemala, ale určite by to bolo veľmi tesné. Ak by si išiel svojim tempom, možno by to
bolo jeho pódiové umiestnenie, kto vie. Z našej Pezinskej partičky sme chytili ešte ďalšie dve pódiové umiestnenia - Dušky Michalec - tretie miesto a Lesky tiež tretie miesto. Samozrejme, Rado a Miško sa držali taktiež výborne a makali ako vždy. Pavínka sa držala statočne, jej prvé preteky sledovali jej najbližší s radosťou a hrdosťou, bolo čo oslavovať. Ďalší krásny deň za nami.