M-SR šprint triatlon Hurbanovo

11.09.2016 13:29

V sobotu 10.09.2016 sa uskutočnili v Hurbanove M-SR v šprint triatlone, kde mal aj náš klub zastúpenie a víťazov.

Starší žiaci a žiačky pretekali na objemoch 0,4 km plávanie/ 10 km cyklistika / 2 km beh.

Ema Podhorná (2002) získala skvelé 2. miesto s celkovým časom 00:35:40.17 h. (plávanie 00:07:25.6. bike 00:19:22.8 a beh 00:08:51.7)

V kategórii AGm 40-44 nás reprezentovali 2 muži,

na 6. mieste dobehol Radovan Bobrik (1972) s celkovým časom 01:12:21.25 (plávanie 00:15:33.0, bike 00:34:08.25 a beh 00:22:40.0)
na 8. mieste dobehol Dušan Michalec (1974) s celkovým časom 01:13:20.95 (plávanie 00:16:13.9, bike 00:35:08.5 a beh 00:21:58.5)

AGz 40-44

majsterkou SR v šprint triatlone vo svojej kategórii sa stala pezinčanka Alena Drahošová (1973) s celkovým časom 01:18:13.0 (plávanie 00:17:39.9, bike 00:37:20.3 a beh 00:23:12.7)

Report od Alenky

10.9.2016 - Triatlon Hurbanovo - šprint, v kat. veteránky vyhlásené Majstrovstvá SR.

Ďalší víkend, ďalší pretek, ďalší výlet - teda ako pre koho. Na tieto preteky sme nahovorili i našeho kamaráta pezinčana Mareka Kovačiča, ktorý bol v minulosti niekoľkonásobný majster SR v duatlone, úspechy mal i ako triatlonista.... Hoci z kolotoča pretekov a aktívneho pohybu už vypadol, niečo ho predsa lákalo vrátiť sa znovu po dvadsiatich rokoch a už si to hlavne vychutnávať. Na znovuoživenie starých časov sme sa teda spolu vybrali zazávodiť si.

Deň bol krásny, štart žien opäť oddelený, začínali sme o 9,20. Ale dobre, to mám rada, keď idem skorej, rýchlo to mám za sebou a nemusím sa dlho stresovať. Ráno o šiestej sme teda vyštartovali, cesta do Hurbanova, nová, pekná.... Deň začínal pohodovo, prišli sme v dostatočnom predstihu, takže i ja som sa cítila dobre. Určite je tam napätie, stres, veď chcem podať čo najlepší výkon a hlavne udržať si svoje umiestnenie. Tie reči na začiatku - "ideš vyhrať?" Juj, to nemám rada, nikdy nevieme, kto príde, je určite dosť lepších dievčat. Nemám prehnane veľké oči a sebavedomie. Ale dobre, nevšímam si to. Zvítame sa s Jankou a Mirkou z Levíc, s Andrejkou z Bratislavy, už sa takto stretáme skoro pravidelne, pobavím, je to skoro rodinné.

Môj cieľ bol opäť držať sa čo najlepšie na plávaní (voda príjemná, teplá, trochu zelená, ale snáď nezávadná), čo sa mi aj celkom podarilo, z vody sme vybiehali spoločne. Tu som vedela, že už by to mohlo byť dobré, lebo ostatné disciplíny sú pre mňa ľahšie. Na biku si vždy oddýchnem, aby som na behu vládala. Obúvam nové tretry a hurá na cestu. Spolu s Mirkou Jánošovou sme sa "spolčili". Obe vieme, že ani jednu neutrhneme, nemalo by význam sa trápiť osamote, tak pekne spolupracujeme a na behu si to rozdáme. Pridala sa k nám ešte jedna žena, ktorá ťahala veľmi dobre, takmer sme jej nestíhali. Spolu sme odkrútili všetky štyri kolá a do depa opäť prichádzame spoločne. Janka ale zaostala už na začiatku, odkrútila si to sama, prípadne v inej skupinke.

Mirka neprezúva tenisky, preto vybiehala prvá, my dve spolubojovníčky z bicykla sme išli tesne za sebou. Nevedela som však o koho ide, preto som ani nevedela, či je v mojej kategorii. Na cca druhom kilometri ma veru aj predbehla a už mi nedala šancu. Bežala výborne, ľahko. Ja som Mirku tiež dobehla zhruba na začiatku a už som si ju iba strážila. Keďže sme bežali päť okruhov, pekne sme sa všetky videli.

Do cieľa dobieham trochu unavená, už mi bolo poriadne teplo. Hoci to bol šprint, vždy sa snažím, takže ani kratšia trať neznamená, že je to výlet. Výlet nastal potom, keď sme sledovali mužov. Už som si užívala úľavu, že mi to dnes zasa vyšlo a som prvá - Majsterka SR v šprint triatlone vo svojej kategórii.

Sezéna pomaly končí, posledný triatlon bude 24.9.2016 v Bratislave. Hoci som zatiaľ v Slovenskom pohári na prvom mieste, nič nie je isté, nakoľko tie čudesné bodovania a prepočty môžu spôsobovať nelogické výsledky.