M Kreo Žilinský triatlon 2018

21.08.2018 14:53

Tretí augustový víkend bol v Žiline pri vodnom diele doslova sviatkom triatlonu. V rámci M Kreo Žilinského triatlonu 2018 boli totiž na oba dni naplanánové viaceré triatlonové preteky, aj s našim zastúpením.

V sobotu 18.8. sa popri super šprinte (0,15km - 4 km - 1km), krose (1km - 30km - 10 km) a hobby krose (0,5km - 16km - 6km) uskutočnili aj Majstrovstvá Slovenska v triatlone na olympijskej vzdialenosti nazvanej aj krátky triatlon (1,5km - 40km - 10km).

Najprv štartovali kategórie OPEN na tratiach superšprintu, kde sa medzi mužmi 13-18r. darilo aj našim chlapcom:

5. miesto Matej Macháček (2001)

6. miesto Marián Šintal (2003)

7. miesto Marek Romančík (2004)

Medzi ženami 13-18r. sa umiestnila na 7. mieste Alexandra Vitková (2004)

Popoludní mali štart muži, ženy a veteráni, ktorí súťažili na tratiach krátkeho triatlonu (1,5km - 40km - 10km).

Najúspešnejšia bola naša veteránka AGž40-49 Alenka Drahošová - 3. miesto a zároveň 2. miesto na M SR

Marián Šintal 10. miesto

V nedeľu 19.8. dopludnia bol na programe šprint triatlon na klasických objemoch 0,75km - 20km - 5km.

Najlepšie sa umiestnila naša veteránka Vlaďka Slivoňová, ktoré dobehla na 1. meiste s časom 1:16:11h

Svoj prvý šprint triatlon si vyskúšali aj starší žiak MArián Šintal jr. a nováčik Matej Macháček, ktorý s triatlonom začal iba pred mesiacom.

Sobota očami Alenky:

Tento týždeň sa v Žiline konal kolotoč triatlonov. V sobotu boli majstrovstvá SR v Olympijskom triatlone, popoludní kros triatlon a v nedeľu sa pretekalo v šprinte a popoludní boli zasa majstrovstvá Európy juniorov.

Bolo veru čo sledovať, fotiť, povzbudzovať.

Ja som sa rozhodla, že jeden pretek stačí, pôjdem iba olympijský. Rada by som si prešla aj kros, ale keďže bol v jeden deň, to už by som bola vyhlásená za nesvojprávnu a veru, neviem či by som prišla do cieľa.

Celý víkednd sa niesol v duchu oddychu, wellnessu, posedenia s priateľmi.... Áno, presne tak, veď sme boli od piatku do nedele s pezinskými kamošmi triatlonistami v hoteli, kde sme mali wellness, grilovačku, večer sme posedeli. Skrátka pekný víkend.

Ale k samotným pretekom. Bolo by ťažké pospomínať úplne všeky úspechy a umiestnenia, to už nechám na Silviku. Opäť sa budem na všetko pozerať svojimi očami.

V piatok sme teda síce chvíľku posedeli s partičkou, ale ja pred pretekmi akosi nemôžem všetko vypustiť a rada sa vyspím, striedmo pijem J... Izbičku sme mali krásnu, už veľmi skoro ma budilo slniečko, ktoré na našej strane vychádzalo, pri pohľade z okna nádhera, opar nad horami, romantika neskutočná. Škoda len, že ma to nenechalo lepšie sa vyspať. Nevadí, dáme rýchle mini raňajky a uháňame do Žiliny.

Veľmi som bola spokojná, že štartujeme ráno, pretože sa tak ľahšie naplánuje strava a kratšie sa stresujem. Moje tiché aj hlasné želanie, aby boli povolené neoprény nebolo vypočuté. Čo už, snáď to zvládnem. Mám ale už v hlave zafixované, že bez neoprénu som pomalá, nejde mi to.... neviem sa  toho zbaviť. Na šťastie máme ženy oddelený štart, menšia šanca hákovať s chlapmi, to pomáha mojim súperkám, mne nie.

Plávanie nesklamalo, z vody vychádzam predposledná, ale neutopená. Na biku mám plán – nespadnúť, dobehnúť Mirku Jánošovú a nenechať veľmi ma predbehnúť Andrejku Walterovú. Plán vyšiel len z polovice, Mirku som dobehla až v poslednom kole, Andrejka mi o čosi ušla. No bieda, Martinka Jesenská ide ako drak, po tých dlhých triatlonoch tento rok je nezastaviteľná. Stratu 5 min na plávaní mi ešte zvýšila o dalšie tri minúty na biku. Prvá češka Fanturová – od tohto roku v mojej kategórii je úplne inde, tá by mala chodiť s chlapmi. Takže sa snažím aspoň predbehnúť Andrejku na behu. Uf, v druhom kole sa mi to podarilo, aspoň nejaký úspech v tomto úmornom preteku. Musím povedať, že som sa veru poriadne vytrápila, nie však fyzicky, ale najmä psychicky. V hlave som mala stále chaos, čo bude, ako, či to dám.... nič také jednoznačné, aby som si v kľude bežala, skrátka závodenie ako sa patrí.

Nakoniec sa ale predsa podarilo, tretie miesto v kategórii v preteku M-KREO triatlon a druhá na majstrovstvách Slovenska.

V sobotu večer sa mi už lepšie posedelo, grilovalo, popíjalo, aj keď by som klamala, keby som povedala, že som bola úplne spokojná. To moje plávanie.... zajtra idem trénovať.

V nedeľu sme ešte povzbudili ďalších našich pretekárov, niektorým bolo málo a pretekali aj v sobotu aj v nedeľu. Nechcem, aby sa niekto hneval, že som ho zabudla a náhodou nespomenula, tak opäť pripomínam, že to nechám na našu Silviu.

Dlhšie som už nepísala report, tak ešte na záver spomeniem, že sa vôbec neflákam, stručný sumár je tu:

4.8. som si odskočila cestou na dovolenku na duatlon v Hrabove. Pôvodne som ho ani neplánovala ísť, ale zistila som, že je to cestou do Slovenského Raja. Ok, tak ráno odpretekať, a hopsa dovolenkovať, turistikovať..... Oplatilo sa ísť, krásna kopcovitá trať, prvé miesto v kategórii a celkovo tretia.

Z dovolenky sme išli o deň skôr ako by sme zvyčajen išli, nakoľko som chcela 11.8. dať ešte triatlon v Starej Turej. Pekný ťažký kopcovitý terén. Opäť sa oplatilo, prvé miesto v kategórii. Vie niekto, čo je to nuda? Ľudia o tom hovoria....