M-KREAO Triatlon ŽILINA

14.08.2016 14:44


13.8.2016 sa konal v Žiline triatlon s názvom M-KREO.

Report napísala aktuálna Majsterka Slovenska v olympijskom triatlone v kategórii veteránky, členka ŠTKPK - Alenka Drahošová.

Tento triatlon bol zaradený do prvej kategórie a vyhlásený ako majstrovstvá Slovenska. Kto by nedočítal až do konca, tak dám fakty na úvod -  môj čas 2h 46min 54s. Majsterka Slovenska v olympijskom triatlone v kategórii veteránky AGž40-49.

Tak som sa teda rozhodla, že pôjdem skúsiť, keď už som sa dala na nejaké tie preteky, Žilina je po dialnici rýchlo dostupná, to hlavne rozhodlo. Ráno nevyzeralo veľmi letne, teplota v aute ukazovala vonku okolo 13 stupňov, v Žiline je ešte chladnejší kraj, takže som sa spoliehala, že neoprény budú vo vode povolené. Takže ráno o pol šiestej sme vyrazili, aby sme stihli prezentáciu, ktorá začínala od ôsmej. Takmer sme predbehli aj usporiadateľov, lebo sme dorazili autom až skoro do depa, nikto si nas nevšimol, takže sme mali VIP parkovanie. Smola však bola, že potom uzavreli cestu, pretože tu prebiehali preteky, čím sme zostali uväznení. Preto som sa musela snažiť, aby som bola dobre umiestnená, pretože vyhlásenie výsledkov bolo naplánované až na 18.00, čiže dovtedy žiadny odchod... Náš štart bol naplánovaný na 9.30, ale len ženy v olympijskom triatlone (1500m plávanie, 40 km bicykel, 10km beh). Naplánovali nám samostatný štart, aby sme vraj nehákovali s mužmi. ??? Na šprinte potom ale už štartovali ženy s mužmi, resp. veteránmi, tak tomu
celkom nerozumiem. Nie sú ženy ako ženy? 
Takže nás bolo spolu 14, pre divákov vraj trochu nutný závod. Ja si ale pochvaľujem, že sme išli skorej, aspoň som sa nestresovala dlho a mali sme to skoro za sebou.

Plávanie bolo vo vodnom diele, voda vraj mala 17 stupňov, tak som prvý krát premáchala môj nový neoprén, ktorý mi mimochodom trochu zodral krk. Keďže sa pláva 1500m, teda dve kolá, nedá sa veľmi šprintovať.
Snažila som sa plávať rovno, už sa mi to darilo, priebežne som vynárala hlavu dopredu, takže som až tak veľa nestratila. V neopréne sa mi plávalo veľmi dobre, tentokrát som profesionálne plávala kraula. Na moje prekvapenie sa kočky z Levíc stále držali tesne za mnou, väčšinou ich sledujem ja zo zadu, vo vode mi dávajú aj 2 - 3 minúty.  Oslobodenie sa z neoprénu som taktiež zvládla "profesionálne", moderátor dokonca pochválil moje rýchle depo.

Na bike som vyletela sama, lebo pri takom počte boli odstupy väčšie. Mali sme 6 kôl, celkom rovina, ale kopček na hrádzu, ktorý sa ale po otočke podchádzal hlavnou cestou.  To som veru nevedela, tak som si to vyslapala aj naspäť, keď mi Ľuboš kričí, že to som nemala ísť, že spodom. Ešte dobre, že sa tam práve chystal fotiť, lebo
usporiadatelia mlčali, len sa asi tešili, ako som si to nadbehla. 5 okruhov som teda točila sama, moje súperky veteránky som sledovala, ako sa naháňali a išli väčšinou v dvojici. Andrejka Walterová dobehla Janku a Mirku z Levíc, potom ich aj odtrhla a spolu s "grobankou" ma dobiehali.  V predposlenom kole mi Lubos kričí, nech sa nevysilujem a počkám na Aďu a oddýchnem si v háku. Tak som trochu zvolnila, posledné kolo sme išli tri, striedali sme sa. Do depa sme prišli zhruba spolu, zasa som sa rýchlo prezula v depe a vystrelila na beh, kde sa malo rozhodnúť.

Beh je po tom všetkom skorej za trest, ešte aj po rovine, po
hrádzi, 4 kolečká... za trest. Tak som sa nahodila na jedno stabilné tempo
a sledovala som pri otočkách, aké sú odstupy. Keď som videla, že baby
bežia dosť ďaleko, tiež toho majú dosť, už som si dala jediný cieľ- cieľ. Lepší
pocit ako dobeh cieľom som v tento deň nezažila. Krásna účastnícka
medaila, dobrý pocit. Ešte lepší bol, keď som sa dozvedela, že som
v kategórii vyhrala.

Celé podujatie bolo zorganizované perfektne, profesionálne, až na maličkosť, dlho od prvého preteku po vyhlásenie. Chápem, že chceli mať aj divákov, ale pre  mňa naozaj dlhý deň, domov sme prišli pred deviatou večer. Unavená, spotená.... Verím, že aspoň diváci si to užili.  Aspoň to parkovanie sme vychytali....ešte že som vyhrala.... Ľuboš teda viezol hviezdnu posádku, lebo s nami išla v aute aj Andrejka Walterová z 3nt klubu v Ba, ktorá bola druhá.


Alenke (ak všetkým ostatným súťažiacim) srdečne gratulujeme a želáme veľa športových úspechov!

Nižšie prikladáme fotodokumentáciu z pretekov.