GORALMAN 2017

31.05.2017 12:39

27.05.2017 sobota, na severnej časti Oravy v okolí Oravskej priehrady a Babej Hory sa uskutočnil stredný triatlon GORALMAN 2017.

Zázemie pretekov poskytovala Chata Slaná voda.

Plavecká časť bola situovaná v zátoke pri Námestove, kde sa podľa propozícii mali plávať 2 okruhy po 1 km, avšak kvôli nízkej teplote vody sa plával iba jeden okruh - 1 km.

Cyklistická časť sa išla za plnej premávky za pomoci čiastočnej regulácie príslušníkmi PZ SR a dobrovoľnými hasičmi jednotlivých obcí. Trať bola mierne zvlnená s prevýšením 800 výškových metrov s 2 krátkymi 12% stúpaniami a jedným krátkym 15% stúpaním. Cyklistika je oproti Oravamanu výrazne ľahšia a rýchlejšia.

Bežecká časť vedie chráneným prírodným územím Babej Hory po značkovaných turistických chodníkoch a pozostáva z 21 km dlhého horského behu s 1300 výškovými metrami, pričom na trati sú dve náročné stúpania a záverečných 9 km dlhé klesanie z vrcholu Babej hory (1725 m.n.m.) do cieľa na Slanej vode. Spestrením bola trasa cez "Percz Akademikow" z Poľskej strany Babej hory, kde boli 2 km strmého stúpania po kamenných schodoch s krátkym úsekom s reťazami a kramľami.


Náš klub a zároveň aj mesto Pezinok reprezentoval Michal Urmanič, ktorý sa umiestnil na perfektnom 5. mieste spomedzi 71 mužov a v celkovom poradí na 7. mieste.

GORALMAN štafety

Aj medzi štafetami sme mali zastúpenie - plaveckú časť odplával Boris Solga, cyklistickú čast absolvoval Rado Klochan a bežeckú Filip Cino a obsadili skvelé 4. miesto.

zľava: Filip Cino, Boris Solga, Michal Urmanič, Radoslav Klochan


Report od Michala Urmaniča:

Budík nastavený na 5:30. Syn ma zobudil kopačkou do hlavy v noci o 2:00 a viac sa mi už nepodarilo zaspať, takže 4 hodiny spánku musia stačiť (príprava na swissman :).  Plávanie bolo skrátené na 1 km kvôli nízkej teplote vody - mala cca. 15°C (aj to bolo asi merané na brehu).  Ranné rozplávanie asi podcenili úplne všetci. Po štarte so skokom do vody mi mierne vyrazilo dych, takže chvíľu trvalo, kým som sa rozdýchal (asi 500m). Druhé kolo už bolo lepšie. Čas plávania som mal 0:23:20. Rozmrazovanie v depe sa chvíľu natiahlo. Na bike som vyrážal zo 46 miesta. Užíval som si pekný asfalt, krásne výhľady, no trochu to kazil severný vietor. Čas cyklistickej časti bol 2:33:14. Na beh som vyrazil s jemným šteklením v stehne - žeby náznak kŕču? Zahnal som to par plátkami slaniny na občerstvovačke a hor sa na Babiu horu. Prevýšenie na behu bolo krásnych 1400 výškových metrov.  Terén bol náročný po celotýždňovom daždi, preto sa beh asi po 5 km zmenil na rýchlo turistiku. Po prekonaní posledných reťazí a kramli na Babej hore nasledoval 8 km technicky ťažký zbeh, ale už som vedel, že cieľ sa blíži, tak som to dusil, čo to dalo.  Čas behu 2:37:59. Celkový čas 5:34:34 (5. miesto v kategórii a 7. miesto celkovo).


Srdečne blahoželáme !!!