Dunajský duatlon

08.04.2018 07:53


V sobotu 7. apríla 2018 otvorila Slovenská triatlonová únia svoju letnú sezónu 1. kolom duatlonového SlPo, ktoré sa uskutočnilo v Kravanoch nad Dunajom.

Aj naši členovia sa úspešne presadili. Medzi veteránkami zvíťazila naša Alenka Drahošová, ktorá sa na 1. mieste umiestnila s časom 1:13h.

Medzi mužmi nás reprezenzoval Martin Fúrik, ktorý obsadil 16. miesto s časom 1:08h a medzi veteránmi1 Dušan Michalec,ktorý obsadil 10. miesto s časom 1:07h.

Všetkým srdečne blahoželáme!

Report od Alenky:

Tak sa teda začína sezóna. V sobotu bol prvý duatlon v Kravanoch nad Dunajom, ktorý je veľmi príjemný, komorný, v peknom prostredí. Vyskytol sa len malinký problém - celý víkend máme atestačné školenie v Dudinciach. Super, križuje sa práca s koníčkom. Ale čo by mňa mohlo zaskočiť? Všetko sa dá, keď sa chce. Školenie bolo spojené s wellnessom, dalo sa to riešiť načasovaním
individuálnych konzultácií, procedúr,... aj preteku. Len tak sme si odbehli teda cca 70km. My sme si  školenie spojili aj s teambuildingom (zobrali sme aj naše polovičky), časť sa školila a časť len relaxovala. Moja super šéfka sa rozhodla, že ide spoznať svoju kolegynku aj v inom svetle, tak sa vybrala ma povzbudiť. Snáď si moju snahu a húževnatosť bude vedieť spojiť aj s mojou druhou osobou - tou pracovnou. Ráno sme teda v hoteli dali raňajky, nakukli chvíľku na pracovné info a hups do auta. (ostatné info opíšem od kolegýň). Počasie trochu skúšalo, lebo poprchalo, bolo 12 stupňov, vyzeralo to veru všelijako. Opäť sme sa  zvítali s ďalšími nepoučiteľnými, ktorí stále radi makajú a neodradí ich ani trochu zimy. Keď sa hodina štartu blíži, začína sa aj dážď umúdrovať a tak vyliezam z auta a prezliekam sa do dresu. Snažím sa veľmi neobliekať, veď sa snáď zohrejem. A veru, je tak. Na behu tradične vystrelím, neviem sa brzdiť - ako vždy. Postupne zvolňujem a nadávam si, prečo zasa neviem nájsť svoje tempo. Nevadí, mám trochu náskok, tak na mojom "slabom" bicykli snáď veľa nestratím. Nuž, ťahám zasa sama, 4 kolá, otočky, rovinka... až tak mi to nakoniec nevadí,veď ja aj tak radšej jazdím sama za seba, tak si len sledujem mladú kočku za mnou, či ma nedobieha. Zdá sa, že nie, tak si idem s kľudom. V kategórii som prvá, v celkovom poradí priebežne štvrtá, tak je to fajn. (prvé štyri berú peniaze - som hamižná, strašne zarobím). Druhý beh bol samozrejme pomalší, už som aj bola unavená, mala som  trochu ťažšie nohy klasicky, ale môžem ísť s kľudom, odstup z každej strany veľký, nie je čo riešiť. V cieli si užívam, ako ma šéfka a Ľuboš fotia, takýto ja mám veľký fan club. Paráda. Šéfka neutiekla, neunudila sa, dokonca sa jej aj páčilo. Super, počkáme teda pri výbornej  kávičke na
vyhlásenie a hurá opäť do víru ťažkých tém. Nuž, aby som nepreháňala, doplnili sme to bowlingom, wellnesom, masážou a fajnou večerou, na záver aj spoločne oslávili. Pekný víkend za nami - suma sumárum - školenie, wellness, masáž, pretek, bowling, minigolf, teambuilding. Je nedeľa podvečer, ešte by sa dalo čosi stihnúť, ale treba aj Sagana osláviť, predsa tiež vyhral.