CHALLENGE ŠAMORÍN

22.08.2016 22:00

Pošas uplynulého víkendu 19.-21. augusta sa v Šamoríne v X-Bionic sphere uskutočnila veľkolepá akcia s pestrým programom. Trojdňová športová akcia bola pripravená pre všetky vekové kategórie, v piatok pretekali najmenší v detskom akvatlone a žiackom triatlone. V sobotu bol na programe šprint triatlon a olympijský triatlon, v nedeľu sa konal hlavný pretek - Challenge triatlon - stredný triatlon. Preteky boli obohatené o rôzne akcie - fun zóna pre deti i dospelých, letecký simulátor, koncerty Celeste Buckingham, Dara Rolins, Hex. Na atletickom štadióne bol pre deti pripraveny projekt SAZ - detská atletika, pre všetkých rýchlych atlétov bola pripravená súťaž na beh 100metrov - Poď si merať svoj čas a futbalový zápas MUFUZA. V gymnastickej hale bolo exhibičné cvičenie a tréning pre deti a na volejbalovom ihrisku bol exhibičný zápas v beach volejbale. V jazdeckej aréne si deti mohli zajazdiť na poníkoch a v x-bionic aquatic sphere mohli návštevnici vidieť priateľský program vo vodnom póle Rumunsko-Slovensko.

Náš klub ŠTK Pezinok mal zastúpenie na pretekoch počas všetkých 3 dní.

V piatok náš klub a mesto Pezinok reprezentovala na medzinárodnej súťaži Terezka Budayová, ktorá absolvovala trať detského akvatlonnu 100m plávanie a 1km beh. Bol to Terezkin prvý pretek a obsadila 17. miesto.

V sobotu 20.08. sa o 9:00 odštartovala disciplína šprint triatlonu (dĺžky tratí 0,75 km plávanie, 20 km cyklistika a 5 km beh). Na pravé poludnie sa odštartovala disciplína krátkeho triatlonu s dvojnásobnými dĺžkami tratí (1,5 km plávanie, 40 km cyklistika a 10 km beh), kde nás reprezentovala Alenka Drahošová. a Milan Leskovský

Alenka Drahošová získala vo svojej kategórii W40 perfektné 2. miesto s celkovým časom na krátkom triatlone 02:52:23,4 (plávanie 0:36:17,7, cyklistika 01:17:18,5 a beh 00:54:43,6).

Milan Leskovský vo svojej kategórii  M50 obsadil 5. miesto s celkovým časom 02:50:48,6 (plávanie 0:33:18,4, cyklistika 01:17:24,7 a beh 00:55:42,0). Po preteku pokračoval v moderovaní tohto triatlonového eventu a tak mohol zagratulovať jeho spolubojovníčke Alenke na pódiu.

Zastúpenie sme mali aj v nedeľu 21.08. na hlavnom preteku Challenge triatlon - polovičný ironman - dĺžka tratí 1,9 km plávanie, 90 km cyklistika a 21 km beh. Približne v polovici výsledkovej listiny skončil Radovan Bobrík na 23. mieste s celkovým časom 05:27:18,1 (plávanie 00:38:06,9, cyklistika 02:46:09,6 a beh 01:58:56,4).

Alenka napísala report a pocity z pretekov, čím vám bližšie priblížila skvelú atmosféru pretekov.

V sobotu 20.8.2016 som sa zúčastnila Challange triatlonu v Šamoríne. Opäť olympijska dĺžka- 1500m plávanie, 40km bike, 10km beh. Čas celkovo 2h52min. Ale cielom bolo hlavne prísť. Ďalším cieľom bolo nesklamať moju trénerku plávania, ktorej snáď urobím radosť nejakými bodíkmi do hodnotenia klubu v Slovenskom pohári. Keď sa už tak snaží, podmienky sú ťažké, veď nemáme kde plávať. Veru neviem, čo ďalej natrénujeme. Ja som vlastne ani nevedela, čo je to za triatlon, jednoducho bol blízko, tak že hurá, ideme. Až na mieste som sa vlastne dozvedela čosi viac o tejto sérii triatlonov, ked som videla to množstvo zahraničných športovcov. Pripadala som si ako omylom, že som sa asi zmýlila. Veď minulý rok som ani nevedela poriadne, čo je triatlon (samozrejme obrazne), nemala som žiadne skúsenosti a už vôbec by som nepovedala, že nejaký pretek pôjdem. A zrazu že medzinárodný, účasť ani neviem z koľkých krajín, nejakú japonku som predbiehala, američania, poliaci, česi, nemci, rakušania.... skátka že kde to som? Dala som sa na boj, tak idem, snáď nebude hanba. Organizácia bola perfektná, všetko malo svoje miesto, chvíľami som sa v nalinkovaných krokoch aj strácala, veľmi prísne pravidlá, nekompromisní rozhodcovcia, penalizácie bežné počas preteku,ale to asi patrí k tomu. Areál úžasný, obrovský, bola som tu prvý krát, ale naozaj to bolo na úrovni.  Na moje prekvapenie ale nebolo až tak veľa pretekárov, resp. pretekárok na mojej trati a v mojej kategórii. Mám ale svoje vysvetlenie - príliš vysoké štartovné na naše pomery. Takže všetky dievčatá, ktoré stretávam na pretekoch po Slovensku tu vlastne neboli. Ja však mám veľmi štedrého a zanieteného manžela, ktorý považuje šport za životný štýl a radosť, takže sme štartovné bez mihnutia oka obetovali.  Plávanie bolo tradične moje najobávanejšie, ale nakoľko boli povolené neoprény, tak som sa ukľudnila, že sa asi neutopím, keďže ten nadnáša. Voda mala podľa meraní 17,5 stupňa, plávalo sa v Dunaji (nie v hlavnom toku, pri Šamoríne je tok široký a pokojný), po takú bójku, ktorú som vlastne ani poriadne nevidela. Ani sama neverím, ako ďaleko to bolo a ja som výplávala zhruba v druhej polovici, takže nie až tak zle. Cítila som sa v pohode, ja sa nikdy vo vode nehrám na siláka, veď ma čaká ešte bicykel a beh. Do depa bolo trochu ďaleko, ešte k tomu nejaké iné pravidlá- zobrať igelitku s vecami do stanu, tak sa prezliecť na bike- no ale nepoplietla som to až tak.  Na bicykli cestou po otočku fúkalo, ale dalo sa, zasa naspäť sme sa viezli po vetre. Takto dve kolečká, bez hákov, čo mne veľmi vyhovuje. Ja totiž neviem hákovať a uznávam skorej férovosť a to, nech každý ukáže sám, čo je v ňom. Pri vbiehaní do depa som trochu hľadala svoj stojan, čísla boli trochu malé, v tom behu je človek v strese a trochu som tam pobehovala, ale šťastne som uložila bike a hurá opäť do stanu.  Beh bol dosť trápenie, veď to na tom čase aj vidieť, ale bolo už dosť teplo, slnko pražilo. Využila som každé občertvovacie miesto na ovlaženie, po vzore chodcov na 50km na olympiáde som si chladila hlavne hlavu.  Ale statočne som sa snažila, veď všetci zaradom ma povzbudzovali, snáď vo všetkých jazykoch. Až ma prekvapilo, ako boli všetci zdielni a prajní. Pri prvom kolečku ale išiel kúsok pri mne kamarát na bicykli, len ma trochu povzbudil a hneď ma rozhodcovia upozornili, že ma budú penalizovať, lebo ma nikto nesmie doprevádzať. Nuž, tie pravidlá ešte veru nemám v malíčku. Ale učím sa stále. Tak si hovorím, že si aspoň trochu oddýchnem, ale zrazu moje  číslo na tabuli nie je, aj sa ich pýtam čo a ako, či stojím, ale že nemám penalizáciu. Tak čo už, nemám oddych, už to musím dať cca pol kilometra do ciela. Šťastne bežím červeným kobercom medzi mažoretkami.  V cieli je pripravená medaila, pitie, bazénik, kde sa hneď ponorím. No paráda. Ďalšie skúsenosti, ďalšie zážitky. Výsledok milo prekvapil, že druhá v kategórii.  Na druhý deň - v nedeľu - sme sa vybrali povzbudiť Rada Bobríka, ktorý sa rozhodol dať svoj prvý half triatlon- teda 1900m plávanie, 90km bike, 21km beh. Ako sa mu darilo snáď zreferuje sám.

Všetkým srdečne gratulujeme a tešíme sa aj o rok na perfektne zorganizované preteky Challenge triatlonu v X-bionic sphere!!!