Bežecký víkend - Beh Devínskou Kobylou, Dračí kros a Prešporský ultra trail

24.10.2016 13:30

BEH DEVÍNSKOU KOBYLOU

V sobotu 22. októbra 2016 sa konal už 41. ročník preteku Beh Devínskou Kobylou.

Pretekalo sa v prírodnom, lesnom prostredí. Štart bol intervalový vo dvojiciach po 15-tich sekundách. Trate boli pekne označené a vyčistené od prekážok v rámci možností usporiadateľa a terénu.

Na tomto behu nás úspešne reprezentoval "Lesky" Milan Leskovský, ktorý sa umiestnil na skvelom 2. mieste vo svojej kategórii. Trať 6500 m zabehol za 30:41 min.DRAČÍ KROS

V nedeľu 23.11.2016 sa v bratislavskej mestskej časti Rača uskutočnil bežecký pretek Dračí kros s bohatým sprievodným programom.

Na tomto preteku nás reprezentovali Lea šajtyová, Dávid Vogel a Klaus Vogel.  

Dávid Vogel sa umiestnil na 3. mieste vo svojej kategórii a Klaus Vogel na perfektnom 5. mieste v kategórii muži na trati 5km.


 
PREŠPORSKÝ ULTRA TRAIL

Prešporský Ultra Trail je nekomerčné podujatie určené pre všetkých ultrabežcov a diaľkových turistov, ktorí sa chcú prebehnúť alebo prejsť po jesenných lesoch v blízkosti Bratislavy a cez mesto, dobre si zatrénovať, ale aj vyskúšať si svoj prvý diaľkový pochod či ultrabeh v menej náročných podmienkach a teréne. Okrem toho je cieľom ukázať zaujímavé bežecké trasy v Bratislavskom lesoparku a Malých Karpatoch, a v neposlednom rade aj rozšírenie ultrabežeckej a diaľkoplazeckej komunity, umožnenie spoznania nových priateľov a spoločná rozlúčka so stovkárskou sezónou na Slovensku. 103 km aj 50 km trasa štartuje z Dúbravky. Cieľ 103 km aj 50 km trasy sa nachádza v Rači.


VŠETKÝM BEŽCOM SRDEČNE BLAHOŽELÁME !!!