Bavme deti športom - 3. kolo

17.12.2017 18:01

V stredu 13. decembra 2017 sa deti Športového triatlonového klubu Pezinok zúčastnili 3. kola (posledného postupového) atletickej súťaže Bavme deti športom v športovej hale Elán.

Napriek predvianočnému dátumu sa podujatia zúčastnilo vyše 180 detí v 23 tímoch, ktoré súťažili v 6 detských atletických disciplínach - skok do diaľky z miesta štafetovou formou, hod medicinbalom, prekážková dráha Formula, beh cez prekážky a šprint, preskoky cez švihadlo a 3-minútový vytrvalostný beh. Hodnotenie prebiehalo v dvoch kategóriách - základné školy a atletické škôlky. 

Nám sa podarilo zostaviť 2 družstvá v kategórii atletické škôlky.

Družstvo A súťažilo v zložení: Dorotka Šintalová, Nina Koleníková, Ema Koleníková, Ema Novotná, Martin Uhlár, Jakub Miklenčič, Maxim Mihaľov a Michal Rolný.

Družstvo B: Barborka Jakušová, Nelka Escherová, Natália Vitková, Lea Šajtyová, Rebecca Mrázová, Leo Regeš, Viktor Kretter a Juraj Horenitzky.

Na samotné vyhlásenie výsledkov k nám zavítal maskot Detskej atletiky, mačkovitá šelma rys, ktorého meno ešte zatiaľ nie je známe a rozhodnú o ňom deti v roku 2018. 

Medzi atletickými škôlkami bolo najúspešnejšie naše družstvo Športového triatlonového klubu Pezinok "A" s veľkým 7 bodovým náskokom pred družstvom ZŠ Jána Kupeckého. Za ním sa v tesnom náskoku umiestnili atléti Šport Hrou "A". 

Naše druhé družstvo ŠTKPK B sa umiestnilo na 7. mieste (z 10 družstiev).

Do finále atletických škôlok postupujú družstvá Športový triatlonový klub Pezinok, ZŠ J. Kupeckého Pezinok a Run for Fun z Bratislavy.

Všetkým deťom srdečne blahoželáme!