Alcaplast man - TRIATLON v Břeclavi

20.07.2016 12:10

V sobotu 16.07.2016 sa ŠTK Pezinok predstavil aj na zahraničných triatlonových pretekoch v Českej republike v Břeclavi, kde nás reprezentovala Alenka Drahošová a Radovan Bobrík.

Alenka Drahošová sa umiestnila na 1. mieste z celkového počtu 7 žien.

Rado Bobrík sa v kategórii mužov a aj v celkovom hodnotení umiestnil na  25. mieste zo 79 súťažiacich.

Report od Alenky Drahošovej o priebehu pretekov:

Dňa 16.7.2016 sa konali v Břeclavy veľmi milé preteky v triatlone. V propozíciach boli jasné pokyny - triatlon pre všetkých, aj pre tých, ktorí si to chcú skúsiť prvý krát.

Počasie bolo práve veľmi nepríjemné, fúkalo, teplota vzduchu približne 18 stupňov. Napriek tomu sa akcia veľmi vydarila, zúčastnilo sa približne 80 ľudí. Plávanie v riečke Dyje bolo zaujímavé, nakoľko pomáhal aj mierny prúd. Cyklistika pokračovala veľmi pekným okruhom cez Valtice a Lednice späť do Breclavy. Celou cestou sme zápasili s vetrom, ale najhorší bol už tesne pred Břeclavou a priamo v nej. Napriek tomu sa mi práve táto čas veľmi páčila, lebo zisťujem že bicykel je asi moja najsilnejšia časť. Práve tu som zasa predbehla všetky moje súperky. Vybiehali sme na pekný beh pozdĺž rieky a popri vedľajšom mŕtvom ramene. Do cieľa som si už užívala vedomie, že sa mi zasa podaril pekný výsledok a letela som ako strela. V cieli mi jeden chlap hovorí, že ho jeho sprievod povzbudzoval, aby pridal, že má pred sebou prvú ženu a musí ju predbehnúť. Ale zničene mi po dobehu hovorí, že to jednoducho nedokázal.

Celková organizácia bola s určitými chybičkami krásy, ale pri takomto preteku to veľmi rád každý odpustí. V cieli guláš, pivo, kofola... a ocenenie veru prekvapilo, hoci neboli kategórie- teda iba muži a ženy plus štafety, prví traja získali množstvo cien od sponzorov, ktoré sú  milým a nečakaným prekvapením.